تبلیغات
welcome
welcome
 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
نظر شما در مورد وبلگ چیست؟

آیا ازدواج های پیامبر به خاطر لذت طلبی بود؟ ... محضر ازدواج قرآنی ,   
 

شایع ترین تفسیری که نویسندگان غربی و مسیحی در مورد ازدواج های پیامبر اعظم ارائه می دهند تفسیر لذت گرایی است.آنها می گویند تنها چیزی که موجب انتقاد از این پیامبر بی نظیر شده است، علاقه او به زنان بود به حدی که با زنانی متعدد ازدواج کرد ;

با توجه به نکاتی که در مورد اوضاع فرهنگی زمان پیامبر و حقایقی که در مورد ازدواجهای ایشان وجود دارد  میگوییم: بدون کمترین تردیدی همسر گزینی های رسول اسلام(ص) از جنبه های ارضای غرایز نفسانی و خوشگذرانی پیراسته است، زیرا:
اوّلاً: اگر پیامبر در پی ارضای غرایز نفسانی بود، میبایست در جوانی این کار را میکرد. غریزه و شهوت جنسی از آغاز دوره  بلوغ خود نمایی میکند و کمکم قویتر میشود اما از سی و پنج یا چهل سالگی رو به کاهش مینهد، در حالی که پیامبر در دوره ای که توانایی غریز  جنسی در بالاترین حد خود قرار دارد (یعنی در دوره  جوانی و تا پنجاه سالگی) تنها با خدیجه زندگی کرد و همسر دیگری نداشت. حضرت تا بیست و پنج سالگی همسری انتخاب نکرد و با پاکدامنی تمام زندگی کرد، سپس با زنیکه 40 سال سن داشت، ازدواج کرد، حتی تا آخرین لحظه زندگی این همسر، حدود بیست و پنج سال با او زندگی کرد؛ بدون آن که با زنی دیگر رابطه  زناشویی برقرار سازد.

پس از درگذشت آن بانوی بزرگ حدود پنج سال نیز جز یک همسر نداشت. این همسر مانند حضرت خدیجه پیشتر شوهر کرده و بیوه شده بود. این وضع در حالی بود که چند همسری در آن محیط امری عادی و رایج بود.

با توجه به توضیحات فوق پیامبر تا 55 سالگی با دو نفر از زنان که یکی حضرت خدیجه که 25 سال با او زندگی کرد و دیگری که 5 سال با او زندگی مشترک داشت اگر رسول(ص) در این باره کوچکترین نقطه ضعفی داشت، دشمنان به منظور ضربه زدن به وی، از دستاویزی به آن دریغ نمیورزیدند. حضرت به قدری پاکدامن و پارسا بود و هواهای نفسانی خویش را در کنترل داشت که حتی بسیاری از دشمنان و غیر مسلمانان به خود اجازه ندادند حضرت را به شهوت گرایی متهم کنند

«جان دیون پورت» دانشمند مسیحی درباره  پیامبر کتابی مینویسد و نام آن را «عذر تقصیر به پیشگاه محمد و قرآن» میگذارد که از این اسم و عنوان کتاب به دست میآید تفسیر شهوت گرایی از ازدواجهای پیامبر و نسبت زنبارگی دادن به ایشان ناروا و به دور از واقعیت است که میبایست از پیشگاه آن پیامبر بزرگ از این گونه تحلیلها توبه کرد و عذر تقصیر خواست. او در مورد ازدواجهای پیامبر مینویسد:  آیا ممکن است مردی که به شهوت توجهی بسیار دارد، در چنان کشوری که تعدد زوجات عمل عادی محسوب میشد، برای مدت بیست و پنج سال به یک زن قانع باشد، آن هم پانزده سال از او بزرگتر؟! (1)

دوم: اگر حضرت شیفته زنان و زنباره بود، میبایست در انتخاب و گزینش زنان، به رنگ و رخسار آنان توجه میکرد و با زیباترین دوشیزگانی که در اوان جوانی به سر میبردند، ازدواج میکرد، نه با زنان بیوه، سالخورده و یتیمدار. تمامی همسران پیامبر - جز عایشه - بیوه بودند و برخی همانند «ام سلمه» به جهت بزرگسالی علاقه ای به ازدواج و شوهرداری نداشتند.

سوم: کسانی که با انگیزه  ارضای غرایز حیوانی و کامیابی از زنان، به ازدواجهای گوناگون و مکرر رو میآورند، ماهیت زندگی آنان به گونه ای است که با تجملات و زینت و آرایش زنان و رفاه و اموری چنین هماهنگ است، در حالی که سیره و زندگی رسول خدا(ص) خلاف این وضع، گزارش شده است.

 منبع:
 جان دیون پورت ، عذر تقصیر به پیشگاه محمد و قرآن، ترجمه سید غلام رضا سعیدی، ص35.
طبقه بندی: مذهبی،
[ شنبه 23 بهمن 1389 ] [ 05:58 ب.ظ ] [ امید وزیری دوزین ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدید كننده عزیز. امیدوارم ساعات خوشی را در این وبلاگ به سر ببرید.
email : omidtakalii@yahoo.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
.